SANALRENK WEB HOSTING VE ALAN ADI YÖNETİMİ

Tüketici Hakları (iptal, iade, garanti)

Sanalrenk İnternet Bilgisayar ve Reklam Hizmetleri - İPTAL, İADE, GARANTİ KOŞULLARIDIR


İptal / İade Koşulları


1) Geri iade ve ödeme sadece tüm Web Hosting ve Bayii Hosting paketlerinde yapılmaktadır.

2) Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetini satın aldıktan sonra 7 gün içerisinde iptal talebinde bulunmanız durumunda en geç 48 saat içerisinde (banka mesai saatleri içinde) geri ödeme yapılır.

3) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmeti çok yavaş çalışıyor ve sürekli erişim olmuyor veya sunucularımızdan kaynaklanan bir sebebten ötürü geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz.

4) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetinde size garanti edilen maksimum web alanı ve aylık trafik bilgisi doğru değil ise Hosting veya Bayii hizmetini geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz.

5) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetinin bulunduğu sunucunun veri merkezinde gerçekleşebilecek (yangın, deprem, sel ve diğer doğal afetler dışında) kapalı kalması durumunda Hosting veya Bayii hizmetini geri iade yapabilir ve ücretini geri alabilirsiniz.

6) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmeti sitemizde verilen özelliklerine uymuyor ise Hosting veya Bayii hizmetini geri iade yapabilir ve ücretinizi geri alabilirsiniz. Bu yüzden herhangi bir paket satın almadan iletişime geçmeniz ve sunucu özelliklerini sormanız gerekmektedir, aksi taktirde geri iade kabul edilememektedir.

7) Domain (Alan Adı), Vps, Dedicated, Script Lisansı, Panel Lisanslama, Web Tasarımı, SSL Sertifikası ve bünyemizdeki diğer tüm hizmetlerde hiç bir şekilde geri iade yapılmaz, çünkü bu hizmetler geri iade koşullarına uygun değildir.

8) Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetinin içinde barınan herhangi bir sitenin Hizmet Sözleşmesi 'ne uygun olmamasından kaynaklanan sonuçlardan dolayı geri iade veya ücreti geri ödeme talebinde bulunulamaz.

9) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmeti tüm scriptleri desteklemiyor olabilir. Kurduğunuz scriptin çalışmaması durumunda geri iade ve ücreti geri ödeme kabul edilmez. Bunun için paket satın almadan önce müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

10) Satın almış olduğunuz Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetinde sitemizde yazılı olan tüm özellikler mevcut ise, size garanti edilen maksimum web alanı ve aylık trafik tam olarak sağlanıyor ise, çok yavaş çalışma ve sitelerde kapanma gibi durumlar olmuyor ise, Geri İade Koşulları 'na ve Hizmet Sözleşmemize uygun değil ise; geri iade yapılamaz ve ücreti geri ödeme yapılmaz.

11) Web Hosting veya Bayii Hosting hizmetinin geri iade yapılabilmesi ve ücretin geri ödenebilmesi için hizmet alındıktan sonra en geç 7 gün içerisinde iptal talebinde bulunulması gerekmektedir. Hizmet alındıktan sonra 7 gün geçmesi durumunda hizmetin geri iadesi veya geri ödeme talebi yapılamaz.

12) Sanalrenk, Web Hosting ve Bayii Hosting hizmetlerinden satın almış olduğunuz ürünlerin geri iadesinde %18 K.D.V, kullanılan gün bedeli, kırtasiye masrafları gibi birtakım kesintiler uygulama hakkını saklı tutmaktadır.

13) Hizmet/Ürün iptal talebinizi Sanalrenk müşteri panelinizden yapabilirsiniz. İptal talebinizden sonra Satış Departmanımıza 1 adet Destek Bildirimi oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturacağınız destek bildiriminde ücret iadesi istediğinizi ve banka bilgilerinizi içeren bilgileri yazmanız gerekmektedir.

14) sanalrenk.com ' dan hizmet almış olan tüm müşterilerimiz Geri İade Koşulları 'nı okumuş ve kabul etmiş sayılır.


Garanti Şartları

Kiralık sunucu hizmetimizde kullanılan sunucular ve diğer ekipmanlar marka ve modele bağlı olarak üretici firma güvencesi altındadır. Garanti süresi en az iki yıldır.

Ürünlerin garanti süresi içerisinde arızalanması halinde en geç yedi işgünü içerisinde yerine farklı bir sunucu yerleştirilecektir ve hizmete devam edilecektir. Arıza nedeniyle aksayan hizmet süresi ise sözleşme süresinin sonuna eklenerek kullanıcının hizmeti tam olarak alması sağlanacaktır.

Datacentarda bulunun sunucuların müşteriye ait olması halinde ise en kısa sürede arızanın giderilerek hizmetin kesintiye uğramaması için müşterinin talebi halinde kiralık sunucu temin edilebilir.

Müşterinin talebi doğrultusunda garanti kapsamında olan elektronik cihazlar ilgili servislere gönderilir. Bu durumda onarım ile ilgili olarak yapılan tüm sevkiyat masrafları müşteriye aittir.